przykładowe teksty zaproszeń, kart okolicznościowychy, życzeń

lista czcionek  studniówka  wierszyki  zawieszki na alkohol  chrzest/komunia  Boże Narodzenie   śluby/rocznice  urodziny/imieniny   Wielkanoc  narodziny dziecka

 


 

narodziny dziecka

 

1. Przepis na dziecko:

dwa jaja, cztery kolana,

ucierać do rana, aż powstanie piana, a potem odstawić na dziewięć miesięcy i kupić wózek dziecięcy.

 

2. I w taką mroźną zimę przyleciał do Was bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech. Cieszymy się razem z Wami, i my kochamy bociany!

 

3. Dużo zdrowia i uśmiechów, pisków, wrzasków i zabawy moc.

Sporo radości z tupotu malutkich nóżek, szczęścia z pierwszego uśmiechu, ząbka, słowa i kroku, porozrzucanych wszędzie klocków, przytulenia okrągłej główki i uścisków małych rączek.

GRATUALCJE

 

4. Z okazji narodzin Waszego Maleństwa, które napełniło Wasz dom radosnym gwarem i ruchem, życzymy mu beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a wszystkim Wam - odkrywania nowych uroków wspólnego życia.

 

5. Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, Narysują słońce roześmiane, Zbudują domek z klocków, Małe rączki potrafią napisać mama, i przynoszą mi jabłko czerwone, ocierają łzy i splatają się tuż nad szyją. W małych rączkach mieści się cała miłość

 

6. Małe rączki, małe nóżki i paluszki. Mała główka mały brzuszek i paluszek. Mała kuleczka, niby laleczka. Okruszek. Mała istota, wielki skarb.

 

7. Odtąd niech wszystkie już dni, wszystkie noce i poranki, dni słoneczne i z chmurami będą jednym wielkim wspólnym szczęściem!

 

8. Urodziła się dziewczynka,Taka mała okruszynka.Ależ będzie zamieszanie,Ciągłe spacery i doglądanie,Ale też radości bez liku,A więc witaj mały smyku!

 

9. Gdy pociecha się narodzi,Twoje życie wnet osłodzi.Życie z monotonii wyjdziei pieluszki zmieniać przyjdzie.

 

10. Cóż Wam przyniesie Wasza dziewczynka?Da Wam radości uśmiech beztroski,W dwa warkoczyki splecione włoski,Dwie ciepłe rączki, lalki, koronki,Buzię rumianą, misie, pierścionki.

Da pierwsze piątki, da miłość swą, Co będzie rosnąć co rok wraz z nią...

 

11. Największe szczęście dla ojca i matki, Nad dobra ziemskie,rozkosze,dostatki. To ich krew-życie,to ich własne dziecię,Co im nad wszystko droższe jest na świecie

 

12. Życzę Ci, Najmniejsza Kruszynko, pogodnego dzieciństwa, śmiechu w domu i lodów w niedzielę, i przyjaciół najlepszych na świecie, i życia z fantazją, mądrego i dobrego, i wszystkiego, wszystkiego najlepszego.

 

13. Deszcz maluchów z nieba spada,Jeden pięknie poszybował u Kowalskich wylądował

 

fb